Darmowa dostawa w ciagu max 10 dni od złożenia zamówienia. 15% off z kodem SUMMER powyzej 400 pln do 10 maja.

Warsaw Mineral Expo 2020

29.02 - 1.03 2020 / Booth no. 10 / Plac defilad 1 / Warsaw / Poland

💎💎💎Największe i najstarsze Międzynarodowe Targi Biżuterii i Minerałów w Polsce – Warsaw Mineral Expo już na przełomie lutego i marca ponownie zawitają do Pałacu Kultury i Nauki.

Ponad 400 wystawców z całego świata, piękna biżuteria, niezwykłe minerały, kamienie szlachetne, wyjątkowe wyroby jubilerskie, hurtownie, rzemieślnicy, jubilerzy, złotnicy, artyści, kolczyki, bransoletki, pierścionki, naszyjniki, korale, półprodukty do tworzenia biżuterii... a wszystko to na 8 000 m² pięknych wnętrz PKiN w Warszawie 💎💎💎

ATRAKCJE:
💎💍 WYSTAWA SPECJALNA – NATURA I RZEMIOSŁO (wejście od Sali Malachitowej / Strefa Kolekcjonera) – na której będzie można podziwiać najpiękniejsze kamienie szlachetne – zarówno w naturalnej postaci, jak i oprawie jubilerskiej. Zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt okazów mineralogicznych oraz ręcznie wykonana biżuteria złota i platynowa z tymi kamieniami. Wśród eksponatów: nieoszlifowane diamenty, rubiny, szafiry, szmaragdy, akwamaryny, opale szlachetne, turmaliny i rzadkie odmiany granatów, wypożyczone z prywatnych zbiorów najbardziej znanych kolekcjonerów minerałów i pracowni złotniczych w Polsce.

*STREFA WIEDZY (wejście od sali Kryształowej)
SOBOTA
🏔 11.30 – „Prawdy i Mity o Sudetach” – Roksana Knapik z Rock'si Geoedukacja odpowie na pytania czy Sudety to góry stare i czy Śnieżka jest wulkanem, czyli rozprawi się z największymi „geo-bzdurami” krążącymi na temat tych pięknych gór i opowie, jak naprawdę wygląda ich historia.
📷 13.00 – Jak po mistrzowsku fotografować minerały? Mark Mauthner i Hasselblad Polska zapraszają na warsztat i pokaz prowadzony przez najwyższej klasy specjalistę w dziedzinie fotografowania minerałów, Marka Mauthnera. Tylko tutaj dowiesz się, czego potrzebujesz, aby rozpocząć przygodę z tą dziedziną fotografii. Poznasz tajniki świecenia, dowiesz się jakiego sprzętu użyć oraz jak przygotować plan zdjęciowy.
🌋 15.00 – „Zapis rytuału godowego dinozaurów” – Gerard Gierliński, paleontolog, znawca dinozaurów, autor licznych artykułów naukowych, laureat wielu nagród, w tym Travelery National Geographic o tym jedynym znanym nauce zapisie rytuału godowego dinozaurów.

-> dodatkowo:
📸 14.00 – 17.00 – Możliwość odpłatnego sfotografowania swojego okazu przez jednego z najlepszych fotografów minerałów na świecie, Marka Mauthnera.
📸 14.00 – 17.00 – Możliwość przetestowania Aparatu Hasselblad – brylantu w świecie fotografii. Rzadkie, piękne i wyjątkowe, dają efekty najwyższej próby, o jakich inni producenci mogą tylko pomarzyć.

NIEDZIELA
🌋 12.00 – „Czy pterozaur to dinozaur?” – dr Robert Bronowicz z PIG-PIB rozwikła tę zagadkę podczas prezentacji. Paleontologia bywa zaskakująca!
⛏ 14.00 – Mark Mauthner opowie o wydobywaniu złota i kryształów złota na terytorium Jukonu w Kanadzie.
🌿 15.00 – „Minerały w wybranych roślinach” - Anna Czeremcha o chwastach krzemionkowych i ich funkcji w domowym herbarium.

*STREFA RELAKSU (Sala Turkusowa)
-> WARSZTATY, ogólnodostępne, bezpłatne z biletem na targi:
SOBOTA:
🌎 11.00 i 13.00 – warsztaty Materia Ziemi – dowiesz się, czym są i z czego są zbudowane skały, jak i w jakim środowisku powstają i czym się charakteryzują. Prowadzenie: specjalistki i specjaliści z Państwowego Instytutu Geologicznego.
🦐 12.00 i 14.00 – warsztaty Skamieniały Świat – zobaczysz ślady życia zachowane w skałach; dowiesz się, czym są oraz poznasz najczęściej spotykane skamieniałości. Prowadzenie: specjalistki i specjaliści z Państwowego Instytutu Geologicznego.
NIEDZIELA:
🤡 10.00 - 16.00 – warsztaty plastyczne dla rodzin z dziećmi m.in. zrób maskę dinozaura, rozpoznaj skamieniałości, mini wykopaliska i prehistoryczne kolorowanki. Prowadzenie: specjalistki i specjaliści z Państwowego Instytutu Geologicznego.

👶 GEOLANDIA (Sala Turkusowa) – przestrzeń stworzona z myślą o dzieciach. Pod profesjonalną opieką najmłodsi będą uczyć się rysować minerały, poszukają „skarbów” w piaskownicach i stworzą modele skamieniałości. W tym czasie Rodzice będą mogli spokojnie zwiedzać Targi.

🍰 STREFA GASTRONOMICZNA (Sala Turkusowa) – zdrowe posiłki przygotowane przez Vegelabb – firmę stworzoną z zamiłowania do dobrego jedzenia i miłości do podróży.

🏆 KONKURS (sala Diamentowa) – każdy zwiedzający będzie mógł wygrać wysokiej klasy okaz mineralogiczny. Kupony będą dodawane do biletów w kasach.

✔ Na wszystkie atrakcje z biletem wstęp wolny.

🔍 Bilety:
*dzieci do lat 6 wchodzą za darmo
*ulgowy (dla osób poniżej 18 roku życia i emerytów) 15 zł
*normalny 20 zł
*rodzinny (dwoje dorosłych i dowolna liczba dzieci) 45 zł
Kup na miejscu lub online: https://www.ebilet.pl/biznes/targi/warsaw-mineral-expo/

Informacje dla wystawców: biuro@gieldymineralow.pl

facebook.com/events/pałac-kultury-i-nauki-warszawa/warsaw-mineral-expo-2020/2301029590186905/

Trwa wysyłanie


Wysłane, dziękujemy
Bez nazwy-1
Witaj, nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.