Darmowa dostawa do Polski w ciagu 1/2 tygodni od złożenia zamówienia. Zamowienie zlożone do 16.12 dotrze do Państwa przed Swiętami. 

Every piece of amber has its own story. This story is Amberwood.

Kiedy poznamy gatunek drzewa bursztnodajnego? Czy będzie nazwany Amberwood?

W pojedynczych ręcznie wykonanych egzemplarzach biżuterii łączę naturalny bursztyn bałtycki z rożnymi gatunkami drewna srebrem, lnem, skórą, piórami. Chce pokazać wewnętrzne piękno tych organicznych materiałów. Jestem zafascynowana pojemną pamięcią żywicy- zastygłą historią życia. Amberwood – źródło bursztynowej żywicy, która ma ponad 40 mln lat, jest bazą moich wszystkich kolekcji biżuterii.


Projektuje i wykonuję kolekcje zarówno dla sklepów  jak i dla klientów indywidualnych w Europie jak i na świecie. Moje prace znajdują się w kilku europejskich muzeach oraz w prywatnych kolekcjach biżuterii oraz w kilku publikacjach książkowych. 

Jestem pomysłodawczynią, designerem i właścicielką marki Amberwood, absolwentką Akademii sztuk Pięknych w Katowicach. Prywatnie moje pasje to moda, prosty design, natura i dobre jedzenie. Jestem aktywną i kreatywną podróżniczką.

Zapraszam do odkrywania naturalnego piękna biżuterii Amberwood!

Marta Włodarska

 

Szerzej o Amberwood

Firma działa od 2010 roku. Wspólnie z zespołem,  któremu przekazałam moją wiedzę wykonujemy biżuterię. Bardzo szeroka oferta którą przygotowałam skierowana jest do klientów indywidualnych oraz sklepów i galerii, tych miejsc gdzie polski bursztyn jest modny i gdzie klienci szukają biżuterii wyjątkowej o nowoczesnym wzornictwie.

W ciągu kilku lat zdobyłam uznanie i zaufanie największych polskich firm jubilerskich z którymi współpracuję.m.in. W.Kruk i Yes. Kolekcję Amberwood sygnowaną moim nazwiskiem można obecnie  zobaczyć w salonach W.Kruk w całej Polsce. Oprócz tego wykonuje indywidualne realizacje na zamówienie dla prywatnych klientów i instytucji.

Brałam udział w wielu konkursach i wystawach biżuterii. Otrzymałam Wyróżnienie w konkursie Amberif Design Award w Gdańsku. Miałam wystawy indywidualne w Galerii Yes w Poznaniu oraz galerii Abonda w Warszawie. Moje prace znajdują się w polskich muzeach, niemieckim muzeum bursztynu w Ribnitz Damgarten oraz prywatnych kolekcjach biżuterii.

Od 4 lat jestem członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników. Pani Profesor Barbara Kosmowska Ceranowicz, najwybitniejsza polska badaczka bursztynu, określiła mnie prekursorką najmłodszego pokolenia bursztynników, w kilku jej publikacjach zostały opisane moje osiągnięcia.

Najtrudniejsza dotychczas zrealizowana przez mnie praca to odtworzenie naszyjnika z wielu kul bursztynowych o szlifie fasetowym według historycznego zdjęcia Naszyjnika Księżnej Sybilli z 1610 roku, realizacja dla Muzeum Piastów Sląskich w Brzegu obecnie znajduję się na ekspozycji w Muzeum Bursztynu w Krakowie.

Bursztyn pozyskuję od zaprzyjaźnionych dostawców. Dużo czasu poświęcam na wyszukiwanie rzadko spotykanych odmian bryłek bursztynu np. białego, niebieskiego lub jarzębatego. 

Mam szczęście pracować z surowym naturalnym bursztynem, jaki rzadko dociera do odbiorcy. Tworząc biżuterię Amberwood zostawiam naturalny kształt i korę pojedynczej unikatowej bryłki. Moją osobistą misją jest popularyzacja bursztynu, polskiego kulturowego skarbu oraz pokazanie naturalnego piękna i zastygłej w nim historii życia sprzed milionów lat.


Marta Włodarska


Trwa wysyłanie


Wysłane, dziękujemy
Bez nazwy-1
Witaj, nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.